ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY SZKOŁY, PRZEDSZKOLA, OSOBY PRYWATNE, FIRMY NA TERENIE KOSZALINA I OKOLIC
TEL.: 606 414 549
k.zakoscielna@gmail.com

 

Biologia na żywo to tematyczne spotkania edukacyjne z żywymi, egzotycznymi zwierzętami w szkołach, przedszkolach i innych placówkach. Podczas spotkań prezentujemy wybrane zwierzęta, opowiadamy o nich. Spotkania połączone są także z nauką o wybranych gatunkach (ich występowaniu, przystosowaniu do środowiska, mechanizmach obronnych, pożywieniu ) oraz okazją do poznania wielu ciekawostek na ich temat. Taka forma lekcji przyrody jest dużo bardziej ciekawsza niż nauka z podręcznika i na dłużej pozostanie w pamięci słuchaczy. Bliski kontakt z żywymi zwierzętami jest także bardzo dobrą okazją do przełamania wielu stereotypów i obalenia mitów na ich temat. Pokazujemy, że można je także hodować w domu i obcować z nimi na co dzień.

Podczas prezentacji zapewniami bliski kontakt ze zwierzętami. Prezentujemy wybrane zwierzęta zgodnie z wcześniej ustalonym tematem spotkania. Formę prezentacji oraz przekazywaną wiedzę dostosowujemy do wieku słuchaczy.

 

Tematy spotkań do wyboru:

TAJEMNICZY ŚWIAT GADÓW  (dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym)

Podczas spotkania dzieci dowiedzą się jaki wąż jest w dotyku, która jaszczurka może odrzucić ogon, czy kłująca jest broda agamy brodatej, kiedy kameleon zmienia kolor... To tylko przykładowe ciekawostki, o których opowiemy i pokażemy. Dzieci poznają w praktyce znaczenie słów stało i zmienno cieplność. Zobaczą z bardzo bliska agamę, gekona, węża, czy kameleona...
O prezentowanych zwierzętach, ich zachowaniu, występowaniu, budowie, przystosowaniu opowiemy w ciekawy i przystępny sposób.

 

 

CIEKAWE ZWIERZAKI Z NASZEJ PAKI (dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym)

Podczas spotkania zaprezentujemy różne, żywe, egzotyczne zwierzęta, niektóre z nich kłują, inne zdenerwowane "tańczą", jedne są aksamitne w dotyku a inne chropowate. Uczestnicy spotkania poznają z bliska wybrane zwierzęta, opowiemy co lubią a czego nie, poznają środowisko w jakim żyją, dowiedzą się co jedzą. Będzie można zobaczyć pigmejskiego jeża afrykańskiego, węża dusiciela, kameleona, agamę brodatą lub kołnierzastą. Wspólnie policzymy patyczaki, a chętne osoby będą mogły wziąć je na rękę.

 

EGZOTYCZNE BEZKRĘGOWCE - ŻYWE OKAZY oraz OBSERWACJE MIKROSKOPOWE (dla dzieci w wieku szkolnym)

Podczas spotkania przybliżymy ciekawy świat bezkręgowców. Uczniowie będą mieli okazję zobaczyć czy patyczak podobny jest do patyka, czy straszyk straszy oraz dlaczego pająk się "czesze". Pokażemy wylinkę ptasznika, policzymy ile oczu i odnóży ma pająk oraz będzie okazja zobaczyć jednego z największych ślimaków lądowych. Podczas spotkania zaprezentujemy żywe zwierzęta (np. pająka ptasznika, straszyki, patyczaki, ślimaka achatinę, ...). Pokażemy także to czego nie widać "gołym okiem", ale można zaobserwować pod mikroskopem. Dysponujemy kolekcją owadów i pajęczaków z różnych kontynentów, a szczegóły ich budowy będzie można zobaczyć w znacznym powiększeniu.

 

 

Spotkania w szkołach trwają około godziny lekcyjnej - 45 minut, w przedszkolach około 60 minut. W związku z wyjątkowym charakterem zajęć, polegającym na bliskim kontakcie ze zwierzętami, proponujemy, żeby grupy liczyły do 30 dzieci

 

Nasi partnerzy